КИШИНІВ (QHA) -

Республіка Молдова планує замінити війська Росії, що незаконно перебувають на території Придністровського регіону країни, на громадянську місію під егідою міжнародних організацій. Про це заявив прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп за підсумками зустрічі з головою ОБСЄ Себастьяном Курцем, передає Укрінформ.

— Ми стурбовані незаконною присутністю на території Придністровського регіону Молдови російських військ і озброєнь і наполягаємо не тільки на беззастережному їхньому виведенні з території нашої країни, а й на заміну російських миротворців у зоні безпеки на Дністрі цивільною місією міжнародних спостерігачів під егідою міжнародних організацій.

Глава уряду Молдови висловив надію, що 2017 року учасники переговорів з придністровського врегулювання розпочнуть обговорення питання про надання Придністровському регіону спеціального статусу у складі єдиної держави Молдова. Прем'єр також категорично висловився проти ідеї про федералізацію країни.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 25 січня президент Молдови Ігор Додон виступив проти відкриття офісу НАТО і зазначив, що на території Молдови не повинно бути жодних іноземних військ, включаючи війська РФ.

ФОТО: інтернет

QHA