ВАРШАВА (QHA) -

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич 20 березня закликав прокуратуру Польщі розслідувати «незаконну змову» глави Євроради Дональда Туска з президентом РФ Володимиром Путіним. Високопоставлений польський чиновник вважає, що Туск навмисне не проводив розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, оскільки мав домовленості з Кремлем. Про це повідомляє видання Reuters.

— Туск уклав незаконний контракт із Володимиром Путіним на шкоду Польщі і повинен нести кримінальну відповідальність за це, — стверджує глава Міноборони Польщі.

Місцеве інформагентство PAP процитувало повідомлення про втрату чинності, заявивши, що Туск самовільно погодився на умови Кремля, які завадили Польщі в повній мірі розслідувати причини аварії поблизу російського міста Смоленськ.

Мацеревич вказує, що Туск не зміг з самого початку забезпечити угоди з Москвою і «гарантувати участь представників Польщі у всіх слідчих діях на цій ділянці», і це дозволило Росії обмежити роль поляків у слідстві.

У брюссельському офісі Дональда Туска відмовилися коментувати заяви глави Міністерства оборони Польщі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 15 березня Президента Європейської ради допитали як свідка у справі колишніх керівників Служби військової контррозвідки Польщі.

У грудні 2016 року стало відомо, що польська прокуратура висунула звинувачення двом представникам командування військової Служби контррозвідки. Вони звинувачуються в перевищенні своїх повноважень шляхом співпраці зі службою іншої держави без згоди глави уряду. Йдеться про угоду, укладену між польською контррозвідкою і ФСБ у квітні 2010 року після авіакатастрофи президентського літака Ту-154М, яке стосується взаємодії сторін у боротьбі з різними загрозами.

ФОТО: інтернет

QHA