ВАШИНГТОН (QHA) -

Мітингувальники проти корупції в Ірані у потрібний момент отримають потужну підтримку від Сполучених Штатів.

Про це президент США Дональд Трамп написав на своїй сторінці у Twitter.

— Висловлюю свою повагу народові Ірану, який бореться з корупційним урядом. У відповідний момент ви отримаєте з боку США потужну підтримку, — написав він.

Раніше Міністерство закордонних справ України опублікувало рекомендації у зв'язку із подіями в Ірані.

Нагадаємо, кількість загиблих в Ірані збільшилася до 20 осіб.

Раніше повідомлялося, що влада ісламської республіки ухвалила рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, "щоб забезпечити спокій і безпеку в суспільстві".

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили низку інших міст Ірану, у тому числі й Тегеран — столицю країни.

Якщо на початку протестувальники висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть складення повноважень глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангирі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангирі, пояснюються вислови і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!»

QHA