КИЇВ (QHA) -

У мітингу 26 лютого 2014 року під Верховною Радою Криму брали участь переодягнені російські військові і козаки, які пізніше захоплювали півострів. Про це повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

За його словами, відомству вдалося похвилинно відновити хронологію подій того дня.

— З боку проросійських активістів, які стояли з гаслами про від'єднання півострова від України, були переодягнені військові регулярних військ Російської Федерації, які в подальшому активно брали участь у захопленні аеропортів, адміністративних будівель та військових частин. Також, під час проведення мирного мітингу за територіальну цілісність України, були присутні кубанські козаки. Зауважу, що обидві категорії цих осіб не мають ніякого відношення до волевиявлення населення півострова, — зазначив Мамедов.

За інформацією прокурора, на мобільний телефон глави маріонеткового уряду Криму Сергія Аксенова, 26 лютого неодноразово надходили дзвінки з Росії. Також Мамедов повідомив, що керівникам правоохоронних органів, що стежили у 2014 році за порядком на мітингу під Верховною Радою, повідомили про підозру у службовій недбалості з тяжкими наслідками. Зараз вони оголошені в розшук.

Раніше QHA повідомляло, що в Оболонському суді Києва два дні проходили допити свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, під час яких високопоставлені українські чиновники часів анексії Криму розкрили невідомі факти про захоплення півострова Росією.

QHA