АСТАНА (QHA) -

Представники сирійської опозиції у понеділок почали переговори із врегулюванню сирійської кризи у столиці Казахстану, місті Астана. Переговори, як очікують організатори зустрічі, дозволять вперше посадити за загальний стіл представників Асада і його непримиренних критиків. Спроба зробити це на початку минулого року за посередництва ООН у Женеві не увінчалася успіхом.

На переговори приїхало сім делегацій: уряд і опозиція Сирії, представники країн-гарантів угоди про перемир'я від 29 грудня (Росія, Туреччина, Іран — ред.), команда спецпосланця генерального секретаря ООН по Сирії Стаффана де Містури і посол США у Казахстані Джордж Крол як спостерігач. Російську делегацію очолює спецпредставник президента РФ з сирійського врегулювання Олександр Лаврентьєв, іранську — заступник міністра закордонних справ Хосейн Джабер Ансарі, турецьку заступник радника МЗС Туреччини у справах Близького Сходу і Африки Седат Онал. Як глава делегації уряду Сирії виступає постійний представник САР при ООН Башар Джаафарі.

Зустріч у Астані проходить у закритому форматі. Делегацію сирійської опозиції очолив один із лідерів «Джеїш аль-Іслам» Мухаммед Аллюш. До перемир'я у кінці 2016 року Росія вважала це угрупування терористами і прихильниками поглядів «Ісламської держави».

Kак повідомляє Reuters, місця сирійців за столом переговорів позначили просто як «Сирійська Арабська Республіка», не розділяючи учасників на опозицію і представників влади.

Представник сирійської опозиції Яхья аль-Аріді сказав Reuters, що предметом переговорів буде лише питання підтримки крихкого перемир'я, досягнутого за посередництва Москви і Анкари.

— Сирійський режим відволікає увагу від цих питань. Якщо уряд вважає, що наша присутність в Астані капітуляція, то вони помиляються, додав він.

Повстанські групи, які об'єдналися під прапором Вільної сирійської армії (FSA) заявляють, що їхня мета полягає в тому, щоб покласти край правлінню президента Башара Асада через ООН шляхом політичного діалогу.

Переговори у столиці Казахстану запланували після чергового оголошення про перемир'я у Сирії за посередництва Росії. Бойові дії у країні офіційно припинилися 30 грудня 2016 року. Відтоді сирійська влада і російські літаки завдають ударів лише по угрупованнях, які не приєдналися до режиму припинення вогню.

Перемир'я у Сирії оголошувалося у лютому і вересні 2016 року. В обох випадках відразу після цього поновлювалися бої офіційного Дамаска та збройної опозиції. Останні переговори про перемир'я завершилися після того, як влада Сирії остаточно взяла Алеппо під свій контроль.

ФОТО: АР

QHA