КИЇВ (QHA) -

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України закликало кримчан не брати участі в президентських виборах РФ, які незаконно відбудуться 18 березня на тимчасово окупованій території України — в Автономній Республіці Крим і Севастополі.

У заяві відомства жителям півострова радять утриматися від будь-яких дій і кроків щодо участі в президентських виборах на анексованому півострові.

У міністерстві зазначають, що проведення країною-окупантом виборів в АР Крим є грубим порушенням Конституції і законодавства України, а також основних принципів і норм міжнародного права. Зокрема, Статуту Організації Об'єднаних Націй від 26 червня 1945 року, Гельсінського заключного акта від 1 серпня 1975 року, Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 71/205 від 9 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь», Генеральної Асамблеї ООН №68 / 262 від 27 березня 2014 «Територіальна цілісність України» та інших міжнародно-правових актів.

Відзначимо, що Всесвітній конгрес кримських татар закликав співвітчизників, які проживають на анексованому Росією українському півострові, бойкотувати вибори президента РФ, які відбудуться в Криму 18 березня 2018 року.

Раніше Верховна Рада України закликала міжнародне співтовариство вжити заходів, щоб застерегти владу Російської Федерації від проведення виборів президента РФ в окупованому Криму і Севастополі.

QHA