КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація всупереч Конвенції ООН з морського права встановлює обмеження для проходження суден через Керченську протоку, заявляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України.

МінТОТ, зокрема, вказує, що висота арки буде обмежена 33 метрами над рівнем моря. Крім того, якщо раніше прохід Керченської протоки був дозволений суднам довжиною до 200 метрів, то тепер Російська Федерація заявляє про обмеження дозволеної довжини у 160 метрів.

— Новим вимогам до габаритів суден, за інформацією Маріупольського порту, не відповідають щонайменше 144 судна, які заходили в порт протягом минулого року, що становить 23% від загальної кількості. Саме на ці судна припадає 43% вантажопереробки порту.

Встановлені обмеження призведуть до того, що в Маріупольський морський порт зможуть заходити тільки судна з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тис. т). Це, в свою чергу, впливатиме на конкурентоспроможність порту, оскільки такими суднами можна перевозити вантажі в межах Чорного і Середземного морів. На інші континенти — в Азію, Африку і в американські країни перевезення здійснюється судами океанських класів. Оскільки більше за розміром судно дозволяє зменшити вартість морського перевезення в розрахунку на одну тонну вантажу, — йдеться у заяві МінТОТ.

Нагадаємо, згідно зі ст. 44 Конвенції ООН з морського права 1982 р. «держави, що межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу і мають відповідним чином повідомляти про будь-яку відому їм небезпеку для судноплавства у протоці або прольоті над протокою. Не повинно бути жодного припинення транзитного проходу».

Як повідомляло раніше QHA, Міністерство закордонних справ висловлює протест проти заборони Російською Федерацією судноплавства через Керченську протоку протягом серпня-вересня і наголошує на незаконності будівництва Керченського мосту.

ФОТО: інтернет

QHA