КИЇВ (QHA) -

Власники підприємств, на яких підконтрольні Росії бойовики терористичних формувань «ДНР» та «ЛНР» ввели так зване «зовнішнє управління», можуть виступити з позовними заявами до РФ. Про це міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш повідомив у інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

— Ми маємо юридичні підстави висувати позови Росії. Власники цих підприємств можуть звернутися з позовами до Європейського суду з прав людини... У нашому випадку ступінь керованості тих, хто там перебуває зі зброєю, з боку РФ настільки високий, що відповідає за їхні дії Росія.

Як припустив заступник міністра з питань ТОТ та ВПО Георгій Тука, єдиним аргументом Росії та підконтрольних їй терористів у судах може стати нібито введення «відповідних заходів» на організовану українськими активістами акцію блокади торгівлі з окупантами.

— У міністерстві триває робота з підготовки рекомендацій власникам «віджатих» підприємств на НКТ (неконтрольованих територіях,  ред.) для подачі позовів до Європейського суду з прав людини. Цього разу виверт «ми НЕ конфісковували/націоналізували, ми просто ввели зовнішнє управління» не пройде. Звісно, Росія з ОРДЛО будуть зараз посилено продавлювати тезу «це наша відповідь на українську блокаду Донбасу», але, сподіваюся, нам вдасться заблокувати такі потуги ворога.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко на зустрічі з главами МЗС Великобританії та Польщі заявив, що конфіскація українських активів в ОРДЛО і передача їх фізичним особам з РФ є свідченням російської окупації цих територій. Президент також зазначив, що Росія на даний момент вводить окуповані території Донбасу в рублеву зону і постачає туди газ та електрику, що має бути трактовано як ще одне підтвердження окупації.

Раніше глава Мін'юсту Павло Петренко стверджував, що Росія як країна-агресор і фактичний керівник терористів Донбасу повинна понести відповідальність перед судом за захоплення підприємств на окупованій території України. Він пообіцяв, що Україна включить епізоди так званої «націоналізації» підприємств проросійськими терористичними формуваннями до своїх міжнародних позовів до РФ.

QHA