КИЇВ (QHA) -

Переговорний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі повинен бути перенесений з Мінська до Відня. Таку думку висловив позафракційний народний депутат Сергій Тарута у коментарі кореспонденту QHA.

— Я пропоную перенести переговорний процес з Мінська до Відня. Від Мінська є психологічна втома, є недовіра успіхам Мінська, крім того, це не столиця нейтральної держави, тому це не незалежний майданчик. У свою чергу, у Відні знаходиться штаб-квартира ООН, — вважає Тарута.

Крім того, він пропонує спецпредставникам від різних країн вести переговорний процес на регулярній основі.

— Я пропоную, щоб у переговорах брав участь спецпредставник від кожної країни. Від Німеччини, Франції (від США вже є), і також потрібен спецпредставник від України, щоб вони на постійній основі, кожен день вели діалог щодо врегулювання ситуації на Донбасі, — сказав нардеп.

Крім цього, на думку Тарути, у переговорному процесі повинні брати участь представники від неокупованого Донбасу.

— Потрібно також переформатувати всі підгрупи, які у нас беруть участь у Мінському процесі, — політичну, гуманітарну та економічну. Їх потрібно змінити, тому що там немає представників від неокупованого Донбасу. А тих, хто виїхав з окупованої території, у кого є довіра, знання, їх не залучають до переговорного процесу, а це мери міст, і вони сьогодні знаходяться в Києві та хочуть присвятити частину свого життя для того, щоб досягти миру, — зазначив він.

При цьому він пропонує організувати на території Донбасу міжнародну перехідну адміністрацію, яка б забезпечувала управління цією територією та взяла на себе функції забезпечення необхідних виплат, таких як пенсії, проблеми медицини, освіти тощо.

QHA