КИЇВ (QHA) -

Археологічні роботи з об'єктами культурної та історичної цінності України в окупованому Криму з залученням іноземних фахівців повинні бути покарані згідно з міжнародним правом. Про це вказує офіційне інтернет-представництво Міністерства культури України.

— Міністерство культури України звертає увагу, що будь-яке втручання у цілісність об'єктів культурної спадщини, що знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, будуть розцінюватися українською стороною як порушення Росією своїх обов'язків як держави-окупанта з покладанням на неї за такі дії міжнародно правової відповідальності. А також вимагає від РФ як держави, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, забезпечити виконання своїх зобов'язань за міжнародним правом.

Також Україна вимагає не допустити в'їзду на тимчасово окуповану територію громадян іноземних держав без узгодження з представниками уряду країни.

Зокрема, Міністерство культури звертається до Великобританії про недопуск в'їзду до Криму британських вчених археології з Брістольського університету, які раніше були запрошені для «розвитку археологічного туризму Криму» окупаційною «владою» півострова.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, раніше так званий «глава комітету кримського парламенту з питань санаторно-курортного комплексу і туризму» Олексій Черняк анонсував відвідування Криму групою британських вчених. Передбачалося, що вчені під час візиту зустрінуться з членами президії так званої «Держради» Криму, а потім з «віце-прем'єром» і «міністрами» республіки.

ФОТО: інтернет

QHA