КИЇВ (QHA) -

У понеділок, 30 січня міністр інфраструктури України Володимир Омелян на круглому столі в Інституті Горшеніна заявив, що його відомство володіє фактами про корупційні правопорушення на Укрзалізниці, які завтра будуть передані до відповідних органів.

— Сьогодні ми завершуємо роботу над усією сукупністю документів, які ми вже передавали до правоохоронних органів з приводу найбільших порушень, які, на нашу думку, відбувалися на Укрзалізниці за останній час. Завтра ми їх офіційно передамо, і я сподіваюся, що правоохоронні органи в рамках відповідних кримінальних проваджень зможуть сказати, що так, ті чи інші персони залучені до корупційних правопорушень у рамках системи Укрзалізниці, чи ні. Ми передамо це до НАБУ, СБУ, Національної поліції та ГПУ, заявив міністр.

Читайте також на QHA: Експерт: Війна за Укрзалізницю тільки починається

За словами Володимира Омеляна, мова йде про порушення тендерних процедур та махінації із закупівлями:

— Ті факти, які у нас є це порушення під час проведення тедерних процедур, а також порушення під час закупівель, зокрема і для ремонту інфраструктури, які мають зв'язок з політичними персонами в Україні. Ці компанії діяли в їхніх інтересах.

Міністр також зазначив, що, за його інформацією, СБУ і НАБУ вже мають деякі напрацювання в цьому напрямку.

— Я дуже сподіваюся, що перехід у публічну площину все-таки змусить правоохоронні органи чітко поставити крапки над і, тому що це дуже показова картина. За моєю інформацією, такі справи вже є в СБУ і НАБУ. Обшуки були в низці компаній, які безпосередньо пов'язані з братами Дубневичами (народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі,  ред.) і я дуже сподіваюся, що такі справи будуть доведені до кінця,  заявив Омелян.

Нагадаємо, в інтерв'ю від 25 січня міністр інфраструктури України Володимир Омелян різко розкритикував Войцеха Балчуна і його команду.

Ми бачимо, що реформа не відбувається. Ми бачимо, що корпоратизацію зупинено. Ми бачимо, що економічні показники погіршуються, ситуація з корупцією не поліпшується, заявив тоді Омелян.

QHA