КИЇВ (QHA) -

У Мінінфраструктури очікують у цьому році виділення коштів на облаштування КПВВ з Кримом. Про це повідомив міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян на конференції «Перспективи розвитку державної політики щодо окупованих територій України», передає кореспондент QHA.

— Ми підготували усі відповідні постанови Кабміну і сподіваюся, що скоро зможемо отримати кошти для облаштування КПВВ «Чонгар», «Чаплинка», «Каланчак». Після завершення проектування приступимо до фізичних робіт, — сказав він.

Зі свого боку представник президента України в АР Крим Борис Бабін зазначив, що ситуація на КПВВ на адмінмежі з Кримом не настільки катастрофічна, як на сході країни, але певна реконструкція потрібна. Він також зазначив, що на адмінмежі з окупованим Кримом не потрібно будувати капітальні споруди пропускних пунктів, оскільки потреба в них тимчасова — до деокупації.

— Ми категорично проти якогось капітального будівництва на КПВВ, це тимчасове будівництво. Такої гуманітарної проблеми, як на сході, на КПВВ з Кримом немає, — сказав він.

У той же час, підкреслив Бабін, існує необхідність у запуску поїзда до станції «Вадим», що стало б великим кроком назустріч кримчанам.

Говорячи про транспортне сполучення з територіями, що межують з окупованими, Володимир Омелян зазначив, що міністерство намагається покращувати інфраструктуру на підконтрольній Україні території з максимальним наближенням до лінії розмежування, щоб полегшити українцям сполучення з рештою території України та світом.

Так, за словами Омеляна, доцільним було б відновлення роботи аеропорту в Маріуполі, але з питань безпеки це поки неможливо. У той же час, зазначив міністр, він обговорював з представниками СММ ОБСЄ варіанти поліпшення безпечного сполучення маріупольців з іншими регіонами країни.

— Поки я не буду впевнений, що в кущах не сидить якийсь ідіот з ракетною установкою, я не буду відкривати цей аеропорт, тому 100–200 життів — занадто велика ціна за можливий ризик, — додав міністр.

Нагадаємо, Омелян заявив, що Міністерство інфраструктури України обговорює з ірландською авіакомпанією Ryanair відкриття рейсів з Херсона до Європи.

QHA