КИЇВ (QHA) -

Міністерство інфраструктури України звернеться до керівництва країни і всіх компетентних міністерств і відомств, у тому числі до МЗС, з проханням негайно відреагувати на ситуацію, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку в окупованому Криму, і направити Росії дипломатичну ноту протесту. Про це повідомляється на сайті відомства.

Зокрема, замміністра Юрій Лавренюк заявив:

— Зараз РФ, всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, а також низки інших міжнародних угод і документів, здійснює будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку. Слід зазначити, що ніякі дії з приводу будівництва зазначеного об'єкта РФ не погодила з Україною.

Відзначається, що також буде направлено повідомлення до Міжнародної морської організації, оскільки, як зазначає Мінінфраструктури, дії з боку РФ з будівництва арки моста через Керченську протоку і його тимчасового закриття можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

Лавренюк уточнив, що Міністерство транспорту РФ підготувало проект наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноплавної частини Керч-Єнікальського каналу на 23 дні в серпні-вересні 2017 року. Російська сторона аргументує заборону на прохід суден у зазначений період постановкою арки моста транспортного переходу через протоку.

— Подальше будівництво і введення в експлуатацію моста через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів у морські порти «Маріуполь» та «Бердянськ», зниження вантажообігу цих портів, гальмування їх розвитку, зниження рентабельності металургійних підприємств регіону, зменшення прибутку портових операторів та філій Адміністрації морських портів України, що неприпустимо.

Як повідомляло QHA, підконтрольна Кремлю «влада» окупованого Криму збирається вивчити рентабельність портів на півострові у зв'язку з перспективою запуску моста через Керченську протоку.

ФОТО: інтернет

QHA