КИЇВ (QHA) -

Міністерство інформаційної політики України висловило засудження у зв'язку із затриманням в окупованому Криму кримськотатарського активіста і громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова. Про це повідомляється на сайті відомства.

— Злочинна окупаційна «влада» півострова продовжує застосовувати репресії проти інакомислячих, фабрикуючи кримінальні справи і проводячи незаконні рішення через підконтрольні Кремлю «суди». Їхня мета очевидна — залякати усіх людей, незгодних з анексією Криму і здатних на громадянські вчинки, — йдеться у повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що журналістика Мемедемінова — одна з форм боротьби кримськотатарського народу проти окупації півострова.

— Міністерство звертає увагу світової спільноти, зокрема, відповідних інститутів ООН, ОБСЄ, Ради Європи, на систематичне порушення прав людини в Криму і закликає вжити відповідних заходів для недопущення таких дій з боку держави-агресора.

QHA повідомляло, що муфтій духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов назвав затримання кримського татарина Нарімана Мемедемінова політично мотивованим. За його словами, обшук в будинку і затримання Мемедемінова свідчать про переслідування на анексованому півострові кримських татар.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Київський районний «суд» Сімферополя 23 березня обрав запобіжний захід Наріману Мемедемінову у вигляді тримання під вартою строком на 1 місяць і 24 дні.

22 березня правозахисники і журналісти склали заяву, в якій вимагали від так званої влади окупованого Криму і РФ звільнити Нарімана Мемедемінова.

QHA