КИЇВ (QHA) -

Визнання Росією "паспортів" "ДНР/ЛНР"" базується на брехні. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов

— У поясненні причин визнання "паспортів" міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначив, що це викликано неможливістю отримати документи, що засвідчують особу, що підтверджують факт народження, що кілька мільйонів людей відрізані від системи реєстрації актів цивільного стану. Це очевидна неправда. Тільки за останній рік, з 21.02.2016 по 28.02.2017 Міністерство юстиції видало 8958 свідоцтв про народження дітей, які народилися на окупованій частині Донбасу. Більшість людей отримують ці документи за 1-2 дня. Ця цифра була б на порядок більшою, якби Росія не створювала постійну небезпеку для життя при перетині лінії розмежування і не проводила б інформаційну блокаду на окупованій території. Ще простіше процедура реєстрації шлюбу. Спеціально для окупованих територій ми ввели послугу "Шлюб за добу". Молодята повинні лише один раз виїхати на контрольовану територію з паспортами і ідентифікаційними кодами і можуть у той же день отримати свідоцтво про шлюб, — написав він.

Сергій Пєтухов додав, що Міністерство юстиції України зробило все можливе для того, щоб доступ до офіційних українських документів був простим і комфортним для наших громадян на окупованих територіях.

— Але найбільшою проблемою є, звичайно, ситуація з безпекою. Замість того, щоб виконувати Мінські угоди і дотримуватися перемир'я на Донбасі, Росія продовжує щодня обстрілювати мирне населення, а потім цинічно використовує неможливість перетину лінії розмежування як підставу для визнання незаконних папірців, — констатував заступник міністра.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що МВС Росії прирівняли "паспорта" громадян "ДНР" і "ЛНР" до українських документів.

Однак Держдума РФ повідомила, що для громадян, які отримали «паспорта» незаконних терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР», у Росії будуть діяти ті ж міграційні правила, що і для громадян України

ФОТО: інтернет

QHA