КИЇВ (QHA) -

Міністерство юстиції України виступить третьою стороною на стороні позивачів в Європейському суді з прав людини за позовом Меджлісу кримськотатарського народу проти Росії. Про це в коментарі агентству QHA повідомив Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Іван Ліщина пояснив, що державні органи не можуть подавати позови до ЄСПЛ, однак можуть виступити третьою стороною по справі, коли суд прийме позов до розгляду.

Аналогічну інформацію озвучив сьогодні на брифінгу глава Міністерства юстиції України Павло Петренко.

— Вони подали самостійно, ми будемо вступати в цю справу. Ми вирішили зробити таку конфігурацію, щоб ми виступили третьою особою на стороні Меджлісу, — заявив міністр.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Меджліс кримськотатарського народу 29 березня подав скаргу, пов'язану із забороною російською владою діяльності Меджлісу і включенням його до списку екстремістських організацій, до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). У позові зазначено, що організацію Меджліс заборонили, а її членів переслідують ув зв'язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав).

Всього у скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції ЄСПЛ.

Відзначено, що правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень кримських татар, які досі не розслідувані, — тіла кількох активістів знайшли зі слідами побоїв і тортур. При цьому влада незаконно обшукуює мечеті, ісламські школи та приватні будинки кримських татар.

ФОТО: інтернет

QHA