КИЇВ (QHA) -

Україна технічно готова до введення візового режиму з Російською Федерацією, але щоб це сталося, необхідно політичне рішення. Про це в четвер 1 червня заявив міністр юстиції України Павло Петренко у коментарі журналістам.

— Ми абсолютно готові до введення віз... Якщо буде політичне рішення, то команда Міністерства юстиції спільно з Міністерством закордонних справ приєднається до роботи з підготовки всіх необхідних рішень, — сказав глава відомства.

Петренко вважає введення візового режиму з РФ актуальним. При цьому він процитував секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, який раніше відзначив, що це рішення вже перезріло.

Міністр пояснив, що відсутність такого рішення пояснюється думкою безлічі українців, родичі яких проживають в Росії.

— Але з точки зору безпеки, з точки зору національної безпеки, з точки зору обмеження руху на території України агентів, які масово сюди заїжджають під різними приводами, це було б правильним рішенням, — підкреслив Павло Петренко.

Нагадаємо, у грудні минулого року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про підготовку до введення візового режиму з Російською Федерацією, при цьому зазначивши, що візовий режим — це відносини між цивілізованими країнами.

QHA