КИЇВ (QHA) -

Росія як країна-агресор і фактичний керівник терористів Донбасу повинна понести відповідальність перед судом за захоплення підприємств на окупованій території України. Про це після прес-конференції в Кабінеті міністрів журналістам заявив глава Міністерства юстиції Павло Петренко.

Він стверджує, що Україна включить епізоди так званої «націоналізації» підприємств проросійськими терористичними формуваннями до своїх міжнародних позовів.

— Ми розуміємо, що владою «ДНР/ЛНР» керують з Москви. Їх заяви — це озвучення позиції офіційної Москви як держави-агресора щодо тих чи інших дій... Ми будемо всі ці факти включати до наших міжнародних позовів, і це буде предметом міжнародних судових рішень. Росія буде нести за це відповідальність, у тому числі і майнову.

Також міністр прокоментував розгляд позову України до Росії в Міжнародному суді ООН, слухання за яким відбудуться 6-8 березня. За словами Павла Петренка, фахівці, що представляють українську сторону на розгляді, наполягатимуть на тому, щоб ще до розгляду справи по суті Росія припинила свої дії з підтримки тероризму в Україні.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в ніч на 1 березня проросійські терористи оголосили про введення власних «адміністрацій» на українських підприємствах в ОРДЛО. Бойовики повідомили, що відтепер «податки з цих підприємств будуть надходити до бюджету республік», тобто незаконних «ДНР» і «ЛНР».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю 20 лютого заявляв, що поставки сировини з окупованих територій Донбасу жодним чином не поповнюють скарбницю терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР», оскільки місцеві підприємства, у тому числі ті,що знаходяться на окупованій території, повністю інтегровані в економіку України і платять податки до держбюджету. Він зазначив, що підприємства ДТЕК розплачуються з працівниками через український банк.

ФОТО: інтернет

QHA