КИЇВ (QHA) -

У міністерстві юстиції розробили законопроект «Про визнання такими, що втратили силу актів органів державної влади, управління УРСР і Радянського Союзу» і найближчим чином його представлять на розгляд парламенту. Про це під час засідання Кабінету міністрів повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

— В українському законодавстві ще залишилося багато радянщини, яка створює бюрократію, створює фактично корупцію. Цим законом ми фактично припиняємо ту радянщину, яка є в українському законодавстві. Це гільйотина радянського законодавства. Україна будує свою незалежну правову систему, сказав міністр.

Петренко зазначив, що даний законопроект визначає дуже чіткі норми, які припиняють дію великого масиву нормативних актів СРСР і УРСР, зокрема втратять силу всі нормативні акти, які приймалися до дня проголошення незалежності України.

Згідно із законом, з моменту набуття ним чинності, протягом 6 місяців припинять дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, комісій президій, прийняті за Радянського Союзу; протягом 1 року — всі закони УРСР і СРСР, які зараз діють на території України; після 3 років все кодифіковані акти УРСР, які ще діють на території України.

Крім того, Петренко зазначив, що протягом трьох років з початку декомунізації попереднім та чинним урядами «проводиться система ліквідація актів, що створюють перешкоди для українських громадян і бізнесу». Лише минулого року уряд скасував понад 360 радянських актів різного роду центральних органів виконавчої влади. З початку 2017 року скасоване вже понад 100 актів.

Після того, як Кабмін схвалив законопроект, його направили на розгляд парламенту. Павло Петренко звернувся до народних депутатів із закликом ухвалити законопроект вже у травні цього року.

ФОТО: інтернет

QHA