КИЇВ (QHA) -

Під час прес-конференція «Позов України до суду ООН: справедливість буде?» Надзвичайний і повноважний посол України, представник України в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко прокоментував позови, подані Україною до міжнародних судів, передає кореспондент QHA.

— Україна сьогодні звернулася до міжнародних судових інстанцій — це п'ять позовів до ЄСПЛ, два позови до Міжнародного суду ООН, ще один позов був поданий до Міжнародного трибуналу з морського права, — сказав спікер.

Він зазначив, що Україна визнала обов'язковою юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо ситуації, яка склалася в результаті збройної агресії Росії, під час якої РФ здійснила військові злочини і злочини проти людяності.

— Створюється враження, що міжнародні суди розглядають питання про відповідальність Росії за її агресію проти України. Але це не так.

До ЄСПЛ державою Україна подані позови проти держави Росія за порушення європейської конвенції про права людини. Два позови до Міжнародного суду ООН — це позови за порушення Росією двох конвенцій: міжнародної конвенції про заборону всіх форм расової дискримінації та міжнародної конвенції про боротьбу з тероризмом. До Міжнародного трибуналу з морського права поданий позов, що стосується порушення суверенних прав України у внутрішніх і територіальних водах, аеропортах і економічних зонах шельфу. Цей позов стосується порушень положень конвенції ООН 1982 року про морське право, — пояснив Володимир Василенко.

Він додав, що якщо Міжнародний кримінальний суд, спираючись на подані Україною матеріали і документи, прийде до висновку, що вчинення військових злочинів і злочинів проти людяності дійсно мало місце, то з міжнародного кримінального права йтиметься тільки про можливу відповідальність фізичних осіб зі складу вищого керівництва Росії за скоєні ними злочини.

Судові інстанції розглядатимуть тільки відповідальність фізичних осіб, але не Росії як держави за акт збройної агресії проти України, резюмував Володимир Василенко.

ФОТО: інтернет

QHA