АМСТЕРДАМ (QHA) -

Міжнародні правозахисні організації Lawyers for lawyers (Адвокати для адвокатів) і Justice International (Міжнародне правосуддя) висловили стурбованість у зв'язку з переслідуванням російського адвоката Марка Фейгіна.

У спільній заяві організацій, опублікованій на сайті "Lawyers for lawyers", повідомляється, що Фейгін став об'єктом переслідувань у зв'язку зі своєю професійною діяльністю.

— Марк Фейгін — добре відомий адвокат з РФ. Він представляє інтереси клієнтів, справи яких мають політичне підґрунтя: Pussy Riot, активістів Greenpeace, Надії Савченко, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, публіциста Андрія Піонтковського, — наголошують правозахисники.

Вони відзначають, що з жовтня 2016 року Фейгін захищає інтереси українського журналіста Романа Сущенка, кореспондента "Укрінформу" у Парижі. Сущенко був заарештований у Москві та звинувачений у шпигунстві. З того моменту, як Фейгін став адвокатом українця, він став об'єктом публічного тиску. Адвокат кілька разів отримував погрози на свою адресу.

— Серед тих, хто йому погрожував, був російський блогер і журналіст, який закликав позбавити Фейгіна статусу адвоката в ефірі одного з державних телеканалів РФ. Чимало й тих, хто вимагає порушити кримінальну справу відносно російського адвоката, — йдеться в заяві.

У 2015 році російська влада навіть намагалася порушити проти Фейгіна кримінальну справу за його пост у соціальній мережі Twitter. Міністерство юстиції попросило Московську асоціацію юристів провести аудит діяльності Фейгіна через повідомлення в соцмережі на предмет порушення адвокатської етики.

— Щоб ефективно виконувати роль представників правосуддя і підтримувати верховенство закону, російські адвокати повинні мати можливість виконувати свої професійні функції без залякування, перешкод, переслідувань або незаконного втручання в їхню діяльність. Організації Lawyers for lawyers і Justice International закликають російську владу дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, гарантувати безпеку адвокатів, у тому числі зробити все можливе для захисту Марка Фейгіна від переслідувань і забезпечити ретельне та неупереджене розслідування погроз, що надходять на його адресу, — зазначають правозахисники.

QHA раніше повідомляло, що російська радіокомпанія «Ехо Москви» відмовилася опублікувати на своєму сайті звернення на захист політично ув’язненого українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомив адвокат Марк Фейгін на своїй сторінці в Facebook.

— Тільки що «Ехо Москви» відмовилося на своєму сайті публікувати звернення на захист українського журналіста Романа Сущенка. Чудовий привід поговорити про це на "Форумі вільної Росії", на панелі про пропагандистів, яку я веду, — написав він.

QHA повідомляло, що Московський міський суд продовжив запобіжний захід українському журналісту Роману Сущенку та залишив його під вартою до 13 січня 2018 року. Після засідання адвокат Марк Фейгін додав, що суддя помилився, і в судовій ухвалі сказано — до 30 січня.

Джерело: advocatenvooradvocaten.nl

QHA