БУДАПЕШТ (QHA) -

Між Угорщиною і Румунією спалахнув дипломатичний скандал через гостре висловлювання румунського прем'єра Міхая Тудосе про автономістські зусилля угорської меншини в Румунії.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав провокаційними та абсолютно неприйнятними коментарі Тудосе і викликав у п'ятницю вранці румунського посла в Будапешті.

Угорщину розлютило висловлювання Тудосе про автономістські прагнення секеїв, яке він озвучив в ефірі Realitatea TV у середу, повідомляє Associated Press. Румунський прем'єр заявив, "якщо секейський прапор повісять на установах краю, вони всі (представники нацменшин — ред.) висітимуть поруч із прапором".

Відзначимо, 8 січня політичні лідери румунських угорців прийняли заяву з вимогою територіальної автономії для Секейського краю і особливого статусу для регіону Парціум.

Румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни.

У самій Угорщині слова Тудосе сприйняли, як пряму погрозу вбивства представників нацменшини.

Нагадаємо, раніше Сійярто заявив, що Україна готує зміни до законодавства, які призведуть до обмеження прав нацменшин. Сійярто додав, що уряд Угорщини буде виступати проти таких заходів так само, як і проти закону про освіту.

QHA