КИЇВ (QHA) -

Україна зробить усе, щоб забезпечити виконання постанови Стокгольмського арбітражного суду у справі "Нафтогазу України" і "Газпрому". Про це на церемонії присяги двох нових суддів Конституційного суду повідомив глава України Петро Порошенко.

За його словами, на відміну від України, Росія показує свою зневагу до рішення міжнародних судів.

— Закінчилися кабальні умови контракту. Україна з повагою ставиться до рішення суду, але подивіться на реакцію країни-агресора. Вони не хочуть виконувати рішення суду і ставляться до нього зі зневагою і неповагою. Вчора на засідання РНБО я сказав, що ми забезпечимо виконання рішення суду, і 4,6 мільярда повернуть до державної казни, — підкреслив Порошенко.

Також, за словами глави України, до бюджету вже надійшли $4,6 млрд., які «вкрала попередня влада».

Нагадаємо, російська компанія "Газпром" ухвалила рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату.

Відзначимо, вчора Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" $2,56 млрд. на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення вердикту Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд. кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко пообіцяв "Нафтогазу" повну підтримку держави.

QHA