КИЇВ (QHA) -

Меру Ірпеня Володимиру Карплюку прокуратура Київської області повідомила про підозру у скоєнні ряду тяжких кримінальних правопорушень. Про це повідомили на сайті відомства.

— Прокурор Київської області Дмитро Чібісов повідомив про підозру Ірпінському міському голові, який, діючи у злочинній організації разом зі своїм першим заступником і ще одним заступником, а також іншими особами, вчинив ряд кримінальних злочинів, йдеться у повідомленні.

Зокрема, йому повідомили про підозру у вчиненні таких злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі у складі злочинної організації), ч. 1 ст. 205 (придбання суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, скоєному в складі злочинної організації), ч. 3 ст. 358 (підробка документів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

У прокуратурі зазначили, що це вже друга підозра, яку повідомили меру Ірпеня.

Нагадаємо, в серпні меру Ірпеня повідомили про підозру за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, яка зобов'язана їх дотримуватися, якщо це порушення спричинило загибель людей). Так, Карплюк, колишній керівник ТОВ «Сарафан», не маючи ліцензій і дозволу на будівництво житлового комплексу, порушив правила безпеки під час проведення робіт з підвищеною небезпекою. В результаті цього загинула одна людина, ще одна отримала важкі тілесні ушкодження.

QHA