КИЇВ (QHA) -

У середу, 1 лютого заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко заявив, що в переозброєнні та комплектування Збройних сил України беруть активну участь не тільки підприємства "Укроборонпрому", але і приватні компанії.

— Сьогодні немає жодних переваг для державних або недержавних компаній. Основна вимога — якість продукції. Якщо приватне підприємство постачає якісну продукцію Міністерству оборони або іншим силовим структурам, то воно бере участь у державному оборонному замовленні та програмі закупівель військової техніки. Якщо аналізувати державне оборонне замовлення 2016 року, то частка приватних підприємств у ньому складає майже половину, заявив заступник міністра.

Разом з тим посадовець відмовився назвати конкретний перелік зразків техніки, що постачається приватними компаніями ЗСУ, пославшись на секретність.

Народний депутат Олексій Скрипник у цьому контексті додав, що зараз для України вкрай важлива демонополізація оборонної промисловості.

Демонополізація це те, чого найбільше потребує Україна. Наприклад, якщо взяти питання безпілотників, то тільки за 2014 рік з'явилося 28 нових приватних компаній, які почали їх виготовляти. При цьому українська армія була повністю без дронів. Зараз деякі з них спокійно виходять на світовий ринок і конкурують зі світовими лідерами. "Укроборонпром" може бути класною структурою, але його монопольне ставлення призводить до зниження конкуренції і, в кінцевому підсумку, його продукція буде неконкурентноспроможною на світовому ринку. Не кажучи вже про війну, необхідність зниження цін, витрат і так далі.

Нагадаємо, 2017 року "Укроборонпром" спільно з американською компанією Aeros планує запустити виробництво гвинтівок по ліцензії США.

QHA