БЕРЛІН (QHA) -

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і міністр закордонних справ Зігмар Габріель у спільній заяві піддали критиці конституційну реформу у Туреччині, закликавши міжнародні організації та інші держави вимагати від турецького уряду дотримання та поваги демократичних свобод і прав.

— Результат референдуму показує, як сильно розколоте турецьке суспільство. Відповідальність за це несе керівництво країни та особисто президент Ердоган, наголосили німецькі політики.

При цьому Меркель заявила, що офіційний Берлін приймає до відома підсумки референдуму і поважає право турецького народу визначати конституційний лад своєї держави.

Протягом сьогоднішнього дня ОБСЄ має опублікувати звіт про проведення референдуму у Туреччині, і саме на нього Бундестаг спиратиметься в подальших оцінках проведеного голосування.

Як повідомляло QHA, 16 квітня у Туреччині відбувся сьомий в історії країни референдум, на якому громадяни голосували за або проти внесення 18 поправок до конституції. Згідно з неофіційними даними Вищої виборчої ради Туреччини, за конституційні реформи проголосувало 51,41%, проти — 48,59% виборців.

ФОТО: інтернет

QHA