БЕРЛІН (QHA) -

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон закликали Російську Федерацію повернути військовослужбовців до складу Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі. Про це повідомляється у спільній заяві, опублікованій на сайті уряду Німеччини.

— Меркель і Макрон у своїй спільній заяві закликали російських офіцерів повернутися до Спільного центру з контролю і координації (СЦКК), який відіграє дуже важливу роль у підтримці спостерігачів ОБСЄ та угод про припинення вогню, — сказано у повідомленні.

Сторони зазначили, що «немає альтернативи виключно мирному врегулюванню конфлікту» і підтвердили необхідність здійснення Мінських договорів.

Канцлер Німеччини і президент Франції вітали домовленість Тристоронньої контактної групи з обміну до 380 полонених з обох боків лінії зіткнення. Ця домовленість має бути терміново реалізована, вона стане важливою віхою в реалізації Мінських угод.

QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ Польщі закликає РФ повернути військовослужбовців до складу СЦКК. У МЗС зазначили, що стурбовані можливою ескалацією конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, 18 грудня МЗС Росії проінформувало, що російські представники СЦКК залишать Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну обстановку".

В українському дипвідомстві вже назвали вихід РФ з СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагненням Кремля зняти з себе відповідальність як сторони конфлікту за наслідки збройної агресії проти Української держави.

QHA