КИЇВ (QHA) -

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон закликали президентів Росії та України Володимира Путіна і Петра Порошенка виконати свої зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі. Про це йдеться в їх спільній заяві про ситуацію на сході України, опублікованому на сайті німецького уряду.

— Ми вимагаємо від президента Путіна і президента Порошенка повністю виконати свої зобов'язання публічно, чітко сприяти і забезпечити припинення вогню, а також забезпечити передачу відповідних інструкцій військовим і місцевим силам, — йдеться в заяві.

Також зазначається, що з моменту останніх телефонних переговорів лідерів країн «нормандської четвірки» ситуація з безпекою в східній Україні істотно не поліпшилася.

— Існують численні випадки порушення перемир'я, у тому числі і з використанням важкого озброєння. Місія спостерігачів ОБСЄ також повідомляє про погрози їх персоналу та обмеження в свободі пересування, особливо у тих областях, які не контролює уряд України, — наголошується в повідомленні.

Меркель і Макрон заявили про необхідність поліпшення співпраці у рамках СЦКК для припинення бойових дій і закликали всі сторони надавати безпечний і безперешкодний доступ місії ОБСЄ.

ФОТО: інтернет

QHA