КИЇВ (QHA) -

Британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей спробує переконати країни Євросоюзу слідом за Лондоном вислати російських дипломатів. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Відзначається, що Британія представить ключовим союзникам розвідувальні дані щодо отруєння екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки у Солсбері.

— Британські чиновники кажуть, що світ, включаючи ЄС, має показати Росії, що перше використання нервового агента на європейській землі після Другої світової війни не залишиться безкарним. Один з варіантів, який обговорюється між Великобританією та її союзниками, — це широка хвиля висилки російських дипломатів з посольств по всьому Заходу, — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що Тереза ​​Мей спробує переконати європейських партнерів, що Росія є стратегічним ворогом, а не стратегічним партнером, і ця країна є довгостроковою загрозою національній безпеці усіх країн ЄС.

QHA повідомляло, що 20 березня російські дипломати вилетіли рейсом з Лондона до Москви, залишивши Великобританію згідно з рішенням британського уряду в зв'язку з отруєнням Сергія Скрипаля.

Раніше Великобританія заявила, що призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння Скрипаля.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

QHA