КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу вимагає притягнути до відповідальності винних у смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Про це сказано в заяві голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, опублікованому на його сторінці в Facebook.

— Меджліс кримськотатарського народу рішуче засуджує вбивство російськими окупантами активістки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і закликає українські правоохоронні органи докласти всіх зусиль для притягнення винних у загибелі до відповідальності в рамках національних і міжнародних судових інститутів, — сказано в заяві.

Крім цього, Меджліс звернувся до міжнародних організацій і урядів країн світу із закликом посилити тиск на Росію.

— Стає очевидним, що цілеспрямовані репресії російського окупаційного режиму проти кримськотатарського народу стають дедалі жорсткішими. Численні спроби дискредитувати кримськотатарський народ, оголошуючи його синів і дочок терористами, його представницький орган — Меджліс — екстремістським, не виправдали очікувань. Усвідомлюючи незламність кримськотатарського народу, марність спроб залякати і змусити мовчати кримських татар, російські окупанти не знаходять іншого виходу, як посилення репресій. Міжнародне співтовариство повинно застосувати всі механізми для захисту мирних жителів Криму та якнайшвидшої деокупації Криму, — заявив Рефат Чубаров.

Раніше QHA повідомляло, що Рефат Чубаров назвав смерть Веджіє Кашка вбивством.

Він поклав провину за смерть легендарної активістки кримськотатарського національного руху на російську владу.

Нагадаємо, після обшуків і затримань, проведених у Криму співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Звістка про смерть одного з сучасних героїв кримськотатарського народу, ветерана національного руху Веджіє Кашка буквально підірвала соціальні мережі.

Пізніше спікер МЗС України Мар'яна Беца від імені держави висловила співчуття у зв'язку зі смертю Веджіє Кашка.

На даний момент у селі Новокленове Белогорського району Криму, де проживала ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, збираються люди, щоб провести в останню путь велику патріотку.

QHA