АНКАРА -

Завдяки успішному проведенню операції «Щит Євфрату» Туреччина зміцнила свої позиції на міжнародній арені, вважає глава Меджлісу туркманів Сирії Емін Бозоглан.

— Це відчувається і за Женевськими переговорами, — сказав Бозоглан агентству «Анадолу» в Женеві.

Глава Меджлісу нагадав, що сирійське місто Ель-Баб днями було очищенене від терористів ІДІЛ у рамках операції «Щит Євфрату».

— Завдяки операції «Щит Євфрату» забезпечена безпека на кордонах Туреччини. Операція також має велике значення з точки зору очищення території Сирії від терористів, — зазначив він.

На думку Бозоглана, без участі Туреччини забезпечити стійкий мир у Сирії неможливо.

— У рамках операції «Щит Євфрату» звільнені сирійські міста Джераблус і Ель-Баб. Війна в Сирії триває так довго, звичайно ж, тому що міжнародне співтовариство надає підтримку терористичним організаціям. А це заважає встановленню миру. США надають пряму підтримку терористам PYD (відгалуження PKK у Сирії), що загрожує миру в Сирії, — підкреслив він.

Якби не втручання зовнішніх сил, то мир у Сирії був би встановлений вже давно, вважає глава Меджлісу туркоманів.

Антитерористична операція «Щит Євфрату» триває на півночі Сирії з 24 серпня 2016 року за підтримки ЗС Туреччини. Участь турецької армії в операції заснована на визнаному на міжнародному рівні праві країни на самооборону і прагненні ліквідувати терористичну загрозу Туреччини, особливо з боку ІДІЛ. Мета операції — очистити прикордонні райони Туреччини від терористів, забезпечити доставку гуманітарної допомоги і надати підтримку міжнародної коаліції по боротьбі з ІДІЛ.

Довідка. Туркомани (також туркумани або туркмани) — термін, який використовується на Заході в якості назви огузських тюркських народів.

Джерело: АА

ФОТО: АА

QHA