КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу підготував звернення для недопущення повернення делегації Російської Федерації (РФ) до складу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яке планує відправити керівнику та членам ПАРЄ. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

— Відомо, що Росія максимально активізувала всі явні і приховані важелі впливу на європейських політиків, щоб відновити на початку 2018 року повноваження своєї делегації у складі Парламентської Асамблеї Ради Європи, написав він.

Голова Меджлісу додав, що 13 грудня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз проведе зустріч у Страсбурзі, де викладе позицію Меджлісу щодо можливого повернення делегації РФ у ПАРЄ.

— Якщо Росія беззастережно повернеться до ПАРЄ, Асамблея та її члени нестимуть відповідальність спільно із Москвою за наступні викрадення людей, арешти, ув'язнення і тортури у Криму, які використовуються для придушення інакомислення і свободи, сказано у тексті звернення Меджлісу.

Рефат Чубаров заявив, що це звернення Меджлісу кримськотатарського народу буде направлене президенту ПАРЄ, депутатам-членам ПАРЄ та генеральному секретарю Ради Європи.

Нагадаємо, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що принципи і цінності Ради Європи в разі безумовного повернення Росії до ПАРЄ будуть підірвані. За його словами, представники української делегації матимуть можливості впливу на ситуацію.

QHA