КИЇВ (QHA) -

Подавши позов на Російську Федерацію до Міжнародного суду ООН, Україна також висунула до РФ негайні вимоги у рамках тимчасових заходів, адже судовий процес може затягнутися на роки. Одна з перших вимог — дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на бліц-брифінгу, присвяченому позову України проти РФ, передає кореспондент QHA.

За інформацією Клімкіна, Росія порушила основні вимоги Конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації, здійснивши вбивства і викрадення великої кількості кримськотатарських активістів, заборонивши діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і мирні зібрання основу існування будь-якого демократичного суспільства, закривши кримськотатарські та українські ЗМІ і національні школи.

Вимагаємо негайно дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і лідерів кримськотатарського народу, повністю припинити їхнє переслідування. Припинити всі порушення прав людини викрадення, затримання, вбивства тобто всі ті практики, які ведуть до сталінізму і брежнєвських часів, коли представників кримськотатарського народу просто у психушки закривали, заявив він.

Нагадаємо, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти РФ за дискримінацію українців і кримських татар, а також за вчинення актів тероризму на Донбасі.

QHA