КИЇВ (QHA) -

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала телеканал «МТВ» (ТОВ «ТРО Маріупольське телебачення», Маріуполь) на 84 тисячі гривень. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

Він заявляє, що санкція застосована через трансляцію російської передачі «Територія помилок» виробництва «РЕН ТВ», в якій простежується фальсифікація історії України та неправдиві відомості, які використовуються РФ для виправдання агресії проти України, а також нав'язується думка про неможливість існування України як окремої держави і неможливості розриву її зв'язків із Росією.

Цей висновок підтвердив Український інститут національної пам'яті, до якого Національна рада звернулася з приводу експертизи.

Зокрема один зі спікерів у передачі зазначає, що держави Україна нібито не існувало до 1917 року, і що радянською владою до України була приєднана «Новоросія», яка насправді є пропагандистським конструктом, придуманим РФ для виправдання порушення територіальної цілісності України.

— Аж до падіння самодержавства 1917 року, не було такої країни, як Україна... Тобто це, скоріше, таке умоглядне, теоретичне поняття «Україна» або «Малоросія». А потім ось почалося конструювання за радянських часів, причому до України була приєднана Новоросія, яка ніколи Україною не була,  такого роду відомості виголошує в ефірі головний науковий співробітник інституту російської історії РАН Володимир Лавров.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Національна рада з телебачення та радіомовлення на засіданні, яке відбулося 3 березня, одноголосно проголосувала за непродовження ліцензії мовника «Радио Вести» на частоті 104,6 у місті Києві.

За вказане рішення проголосували всі шість членів регулятора.

ФОТО: інтернет

QHA