КИЇВ (QHA) -

Президент компанії UA.RPA Ігор Кабаненко 1 вересня на прес-конференції у Києві заявив, що через введення обмежень на судноплавство у Керченській протоці українські порти в Азовському морі можуть втратити до 30% перевалки вантажів.

— Це дуже серйозні обмеження, наприклад, у зв'язку з установкою залізничної арки мосту не буде можливості проходити судам, габарит яких вищий, ніж 33 метри. Фактично сюди потрапляють всі океанські судна, які на сьогодні спрямовуються виключно в наш маріупольський порт і перевозять від нас продукцію металургійної промисловості. Тобто це цільові обмеження. Це мінус десь 25-30% у перевалці продукції через маріупольський порт. Також під удар потрапляє Бердянськ, зазначив Кабаненко.

За словами експерта, дії РФ також завдають значних збитків судновласникам.

— Простий одного комерційного судна на підходах до Керченської протоки коштує приблизно $ 20 тис. На добу. Таких суден в різний час було до 80-90. Всі вони спрямовуються виключно в наші порти, повідомив експерт.

Нагадаємо, в Керченській протоці в районі зведення мостового переходу на три доби, з 27 серпня до 30 серпня 2017 року, було заборонено плавання суден.

Внаслідок цього до вечора 29 серпня біля Керченської протоки зібралася черга з 28 судів, які очікували можливості проходження Керч-Єнікальського каналу. За даними Служби управління рухом суден морського порту Керч, на якірних стоянках в очікуванні проходження по каналу перебувають 24 транзитних судна з боку Чорного моря і 4 судна — з боку Азовського моря.

QHA