КИЇВ (QHA) -

Представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук заявив, що діяльність Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) на Донбасі після виведення російських військових може припинитися.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

— Відклик російської частини СЦКК однозначно призведе до ліквідації цієї структури. Це погано. Будуть питання поясню чому. Крім того, це своєрідний шантаж, спроби вивести нас на прямі переговори з бойовиками ОРДЛО і поганий симптом узагалі, зазначає він.

За словами Марчука, дії російського керівництва щодо відклику своїх військових зі складу СЦКК практично унеможливить забезпечення режиму тиші, навіть якщо домовленість про це буде досягнута.

Марчук зазначає, що військові СЦКК відіграють важливу роль у функціонуванні цієї структури.

— На відміну від патрулів СММ ОБСЄ, вони мають повноваження і можуть оперативно втручатися в ситуацію, щоб припинити порушення режиму тиші. Російські військові в порушення з боку ОРДЛО, а українські з боку ВСУ, говорить він.

Тим часом в прес-службі СММ ОБСЄ відзначили, що СЦКК відіграє важливу роль у виконанні Мінських угод і забезпеченні безпеки Місії.

— СММ ОБСЄ відомо про оголошене виведення військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації Спільного центру з контролю і координації (СЦКК), зазначено у повідомленні.

Спостерігачі повідомили, що СММ відстежує ситуацію, а результати спостережень будуть висвітлені у звітах Місії.

— СЦКК відіграє важливу роль в реалізації Мінських домовленостей. Спільному центру доручено сприяти повному припиненню вогню і здійснювати загальну координацію робіт з розмінування, відзначили в СММ.

Раніше повідомлялося, що в «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню (СЦКК) залишила територію Донбасу.

QHA