КИЇВ (QHA) -

Стрілянина по літаку Ан-26 Військово-морських сил України російськими окупантами над Чорним морем повинна послужити нагадуванням про загрозу з боку Криму, де РФ нарощує військову міць. Про це в інтерв'ю виданню «Ліга.net» розповів представник України на переговорах у Мінську, екс-прем'єр-міністр і генерал армії України у відставці Євген Марчук.

Він зазначив, що мовчання МЗС може свідчити лише про те, що поки рано говорити про подробиці епізоду, адже повної інформації з Міністерства оборони України не було надано.

— Це серйозний дзвіночок про те, що не варто скидати з рахунків можливість загрози з боку окупованого Криму. Правда, владі потрібно було дати більш детальну інформацію про цей інцидент, тому що російські медіа на всю котушку знущаються над цим епізодом... Я не знаю, чому мовчить МЗС, але це дуже погано. Втім, тут я не поспішаю їх звинувачувати — мені здається, чекають докладної інформації від Міноборони, — повідомив Марчук.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, літак Військово-морських сил України Ан-26 був обстріляний 1 лютого о 10:20 над Одеським газовим родовищем у Чорному морі. По літаку відкрили вогонь із стрілецької зброї з борту малого протичовнового корабля Чорноморського флоту Російської Федерації. Український літак отримав пошкодження корпусу, екіпаж не постраждав.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що кулю, якою влучили у літак ВМС України з російського корабля біля бурової вежі, вкраденої в України окупантами, передадуть до Міжнародного кримінального суду для подальшого розслідування.

ФОТО: інтернет

QHA