КИЇВ (QHA) -

Дії кримської влади на початку 2014 року, зокрема незаконне «голосування» у парламенті 11 березня про «зміну статусу Криму та Севастополя» посприяло окупації півострова Росією. Про це повідомив глава прокуратури Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов в інтерв'ю «Українським Новинам».

— Ми знаємо, які кроки були здійснені для того, щоб захопити Крим. Зокрема, псевдоголосування у парламенті Криму сприяло окупації та зміні конституційного ладу нашої країни... Я б не сказав, що це Росія забрала у нас Крим. Окремі представники влади сприяли незаконній окупації півострова.

Прокурор зазначив, що на даний момент ведеться робота з розслідування причетності до окупації півострова конкретних представників влади АР Крим 2014 року.

Також Гюндуз Мамедов зазначив, що підозрювані, що перебувають на території півострова, не можуть бути екстрадовані на підконтрольну Україні територію для проведення над ними слідчих дій. у зв'язку із дією Закону України про правовий режим на окупованій території

Він зазначив, що ніяких запитів самопроголошеній кримській «владі» прокуратура АР Крим не подавала через її нелегітимність згідно з українським законодавством.

 У нас є певні обмеження в силу Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Ми обмежені у спілкуванні з окупаційною владою, оскільки ми не визнаємо легітимності її присутності на території Криму. Співпраці у нас немає.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у прокуратурі АРК зареєстровані кримінальні провадження і ведеться розслідування з понад 120 фактів порушення прав людини в окупованому Криму. Зібрані слідчими і прокурорами докази винності осіб, які вчинили на території Криму незаконні дії, згідно з міжнародно-правовими нормами будуть передані до міжнародних інстанцій.

Крім того, прокуратурою вжито заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України шляхом прийняття незаконних рішень.

ФОТО: інтернет

QHA