КИЇВ (QHA) -

Українські прикордонники у Криму готувалися до затримання Віктора Януковича, що тікав з країни 2014 року, однак вертоліт з екс-президентом на борту так і не приземлився.

Про це сьогодні, 27 грудня, на допиті в суді у справі про держзраду Януковича розповів народний депутат України Юлій Мамчур. За його словами, 22 лютого українськими прикордонниками було вжито заходів, спрямованих на затримання Януковича, що тікав з країни, однак вертоліт з ним так і не приземлився в очікуваному місці.

На питання звинувачення, чи була загроза життю і здоров'ю Януковича, Мамчур відповів, що загрози не було.

Нагадаємо, в Оболонському районному суді Києва проходить 25-е засідання у справі про держзраду і пособництво у веденні війни збіглого президента Віктора Януковича.

Януковичу інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).

Раніше QHA повідомляло, що глава МВС України Арсен Аваков під час допиту в якості свідка обвинувачення у справі про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича заявив, що особисто їздив до Криму, щоб розшукати його.

За словами ж Арсенія Яценюка, українські військовослужбовці отримали у березні 2014 року усне розпорядження від виконувача обов'язків президента України Олександра Турчинова застосовувати зброю для захисту військових об'єктів у Криму.

Джерело: Цензор.Нет

QHA