ПАРИЖ (QHA) -

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що планує провести зустріч у Нормандському форматі перед самітом G20, який запланований на 7-8 липня у Гамбурзі.

Про це рішення він заявив в інтерв'ю газеті «Фігаро», передає «Інтерфакс-Україна».

— Ми проведемо перед самітом G20 зустріч у цьому форматі.

Також Макрон заявив, що переговори з колегами у Нормандські форматі дозволять йому краще зрозуміти, на якому етапі перебуває врегулювання української проблеми.

— У тому, що стосується українського питання, я дам вам чітку відповідь після моїх перших переговорів у рамках Нормандського формату. Але абсолютно точно, що наший обов'язок — захищати Європу та її союзників у регіоні. З даного питання ми не повинні відступати від своєї позиції.

Відзначимо, за підсумками зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 30 травня Макрон заявив про необхідність проведення переговорів «Нормандської четвірки» (Франція, Німеччина, Україна, Росія) якомога швидше.

Українська сторона підтвердила готовність до проведення зустрічі Нормандського формату на найвищому рівні. Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко в середині червня повідомив, що зустріч лідерів чотирьох країн відбудеться «набагато швидше, ніж до кінця літа».

Як повідомляло QHA, у квітні глави країн-учасниць переговорів у Нормандському форматі в телефонній розмові обговорили поліпшення співробітництва щодо обміну полоненими за формулою «всіх на всіх».

ФОТО: інтернет

QHA