ВАШИНГТОН (QHA) -

Сенатори Бен Кардін та Джон Маккейн заявили, що через два місяці після підписання Дональдом Трампом закону, що розширює санкції стосовно Росії, Ірану та Північної Кореї, президент США все ще не почав застосовувати його.

Нагадаємо, закон, зокрема, передбачає, що глава держави зможе накладати санкції на осіб, які вкладають у будівництво російських експортних трубопроводів понад 5 мільйонів доларів за рік або 1 мільйон доларів одноразово. При цьому в законі окремо вказується, що США продовжать протидіяти проекту «Північний потік-2».

— Ми вчергове закликаємо адміністрацію Трампа виконати свої зобов'язання в рамках закону, підписаного (президентом) і підтриманого конгресом. У них було достатньо часу, щоб прийняти відповідні документи для цього, заявляють сенатори у заяві для преси.

Крім того, невдоволення політиків викликає відсутність «серйозних дипломатичних зусиль спільно з партнерами з Європи, щоб посилити тиск на Москву».

Адміністрація Трампа виступала проти положення, яке не давало можливості Трампу або будь-якому президенту полегшувати або скасовувати санкції проти Росії без згоди Конгресу.

QHA повідомляло, що російські державні компанії та організації, а також підприємства в окупованому Криму купували програмне забезпечення Microsoft, незважаючи на антиросійські західні санкції.

Джерело: Reuters

QHA