КИЇВ (QHA) -

Офіційні дані не підтверджують слів прем'єра Польщі Матеуша Моравецького про те, що у 2017 році Польща прийняла тисячі українських біженців. Про це на прес-конференції у Києві повідомив директор інституту Світової політики Євген Магда, передає кореспондент QHA.

Згідно із показниками польських міграційних органів, у 2015 році тільки двоє українців отримали політичний притулок в країні, у 2016 році — трохи більше 30-ти.

— Українські біженці замінюють біженців з Близького Сходу і Африки. Якщо динаміка процесу прийому людей з України і змінилася, то рахунок слід вести не на сотні тисяч, а на десятки, — підкреслив експерт.

На думку Магди, завдяки темі біженців польська влада «грає» з Брюсселем, адже більшість перебуваючих в цій країні українців є трудовими мігрантами. Вони працюють на великих заводах іноземних фірм, яких у Польщі дуже багато.

Нагадаємо, що новий прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що країна прийняла тисячі біженців з України, 5% з яких — вихідці з Донбасу.

Нагадаємо, раніше глава МВС Польщі Маріуш Блащак після зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС у Люксембурзі заявив, що Польща не згодна з квотами на біженців через прийняття українців. Блащак наголосив, що у Польщі зараз знаходиться «понад мільйон українців, частина з яких втекла від російської агресії в Україні, а частина є економічними емігрантами». Він додав, що українці дуже добре інтегруються у Польщі.

За приблизними підрахунками, у Польщі може перебувати від півмільйона до мільйона українців.

Раніше QHA повідомляло, що 8 грудня новим прем'єр-міністром Польщі став Матеуш Моравецький.

QHA