ЛЬВІВ (QHA) -

Львівська обласна рада висловлює рішучий протест проти будь-яких спроб впливати силовим способом на процес прийняття рішень вищим представницьким органом області, йдеться у заяві, прийнятій депутатами на пленарному засіданні у четвер, 1 червня.

Заяву підтримали більшість фракцій обласної ради: БПП «Солідарність», «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина», НРУ, «УКРОП», Радикальна партія і ГР «Народний контроль»

— Події, які сталися під час пленарного засідання сесії Львівської обласної ради 30 травня, викликають почуття справедливого обурення. Прикриваючись вимогами, значна кількість яких розділяє більша частина депутатських фракцій Львівської обласної ради, організатори небезпечної провокації реалізовували зовсім інші завдання. Створюється враження, що головною метою було створити телевізійну картинку на майбутній період. Але картинка вийшла дуже негарна: постраждалі жінки, травмовані правоохоронці, розбите приміщення — елементи «русского мира» у будівлі, де створювалася нова історія України, — йдеться у заяві.

Львівська обласна рада заявила, що не реагуватиме на жодні ультиматуми, від кого вони б не надходили.

— Виявляти патріотизм ми будемо, приймаючи рішення, які служать інтересам українського народу, а не на догоду тим, хто уявив, що має підстави говорити від імені суспільства. Ми всі обрані на прозорих, конкурентних виборах і користуємося мандатом довіри, який дали нам виборці Львівської області.

Львівські депутати також відзначили, що спроба прикритися учасниками АТО лише ображає гідність учасників російсько-української війни.

— У сесійній залі, серед депутатів, також є учасники АТО, є втратили на війні близьких і багато часу та зусиль віддають волонтерської діяльності. І той, хто намагається створити штучне протистояння між громадянами і місцевою представницькою владою, виявляє як мінімум недалекоглядність, а в гіршому випадку підіграє Росії в її спробах розколоти українське суспільство, доказом чого є зріз російських медіа за два останніх дні.

Крім того, облрада вимагає від генерального прокурора України, голови Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ та інших силовиків провести ґрунтовне розслідування, виявити і пропорційно з виною покарати організаторів та окремих активних учасників захоплення обласної ради.

— Аналіз кримінального законодавства дає підстави стверджувати, що в діях осіб, які силовим способом захопили будівлю Львівської обласної ради, є ознаки кримінального злочину, передбаченого статтями 194, 293, 296, 341 і 345 Кримінального кодексу України. Закликаємо всі політичні сили відмовитися від практики агресивного нав'язування своєї позиції суспільству. А від правоохоронних органів вимагаємо зробити все можливе для уникнення таких ситуацій ув майбутньому.

Нагадаємо, у вівторок 30 травня близько 13:00 до приміщення Львівської обласної ради вдерлосяувірвалося близько сотні молодих людей у ​​футболках партій «Всеукраїнське об'єднання Свобода» та «Національний корпус».

Кидаючи димові шашки і вигукуючи націоналістичні гасла, молоді люди зайняли сесійну залу. В результаті штурму кільком мітингувальникам знадобилася медична допомога, також постраждали 11 правоохоронців.

ФОТО: інтернет

QHA