ЛЬВІВ (QHA) -

У зустрічі також взяли участь представник УВКБ ООН Джонатан Хайет і голова правління «КримSOS» Таміла Ташева.

— Львів був одним із перших міст в Україні, який відкрив свої двері внутрішнім переселенцям. До того ж спочатку ви робили це без будь-якої підтримки з боку міжнародних організацій. І мені здається, якщо говорити про цю сферу роботи, то Львів є хорошим прикладом того, що кожне велике місто може зробити для внутрішніх переселенців, — зазначив під час бесіди Пабло Матеу.

У свою чергу Андрій Садовий повідомив, що зараз у місті дуже якісно працює Центр надання послуг учасникам бойових дій, і подібну модель роботи слід було б застосовувати і щодо внутрішніх переселенців.

— У цілому згідно статистиці ми сьогодні маємо 8,5 тисячі таких осіб. Звичайно, максимально, чим можемо, допомагаємо внутрішньо переміщеним особам. Але ми не маємо фінансових можливостей придбати квартири цим людям. Тому було б дуже корисно, щоб держава або міжнародні структури виступили ініціатором програми іпотечного кредитування житла для внутрішньо переміщених осіб. Щоб новітні львів'яни могли жити і протягом 25-30 років виплачувати вартість житла.

Присутні також обговорили можливість підтримки, яку може надати Львову УВКБ ООН. Представники влади міста розповіли про своє бачення допомоги як біженцям з інших країн, так і внутрішньо переміщеним особам.

ФОТО: інтернет

QHA