АНКАРА (QHA) -

Сьогодні, 26 вересня, о 20:30 в Анкарі відбудеться зустріч представників Генерального центру Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, лідером кримськотатарського народу і Уповноваженим президента України у справах кримських татар Мустафою Джемілєвим та прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим.

Про це повідомляє Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар.

Під час зустрічі політики обговорять питання порушення прав людини в окупованому країною-агресором Криму, анексію півострова і перевезення нелегальних товарів з Туреччини до України.

— Туреччина не визнала анексію Криму. Але деякі турецькі бізнесмени просто щоб заробити більше грошей здійснюють торгівлю у Криму, де діє ембарго, і порушують українське законодавство. Деякі торгові судна, що приходять з Туреччини, входять до Криму не під турецьким прапором, а, наприклад, під прапорами таких держав як Монголія. За отриманою нами інформацією, також до Туреччини їздять особистості, які скоювали злочини у Криму. Ми будемо вести переговори про те, щоб ці люди не могли заїхати до Туреччини, і щоб вони були екстрадовані до України, — розповів кореспонденту QHA Мустафа Джемілєв.

Крім цього, Юрій Луценко під час свого візиту до Туреччини має намір зустрітися з міністром юстиції, а також міністром внутрішніх справ і генеральним прокурором Туреччини.

QHA повідомляло, 22 вересня в одному з головних освітніх центрів України — Харківському інституті фінансів — відбулося урочисте відкриття двох нових комп'ютерних класів, профінансованих Турецьким агентством зі співробітництва та розвитку (TİKA). Для Туреччини залишається у пріоритеті стабільне існування української держави, зазначив посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель. Саме тому Республіка підтримує стратегічного партнера у всіх можливих сферах життя.

Джерело: Kirimdernegi

QHA