КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що лідерові партії «Рух нових сил», колишньому голові Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі загрожує тільки штраф за «прорив» кордону.

— Саакашвілі вручений протокол про адміністративне правопорушення, за це потрібно сплатити штраф і отримати посвідку на перебування в країні. Зазначу, що він підпадає лише під адміністративну відповідальність, зазначив він.

За словами генерального прокурора, ті, хто допомагав Саакашвілі перетнути кордон, підпадають під кримінальне правопорушення.

— З іншого боку, ті, хто допомагав, організовував або навіть радив перетинати Саакашвілі український кордон, таким чином, підпадають під ознаки кримінального правопорушення, заявив він.

Луценко також додав, що нинішній статус Саакашвілі не передбачає його екстрадицію до Грузії.

Як раніше повідомляло QHA, позбавлений українського громадянства Міхеїл Саакашвілі прибув до Києва і прийшов під Адміністрацію президента України вимагати документи для суду у справі про позбавлення його громадянства. Він зажадав видати йому на руки документацію міграційної служби, копію указу про втрату ним громадянства, копію засідання комісії з питань громадянства і всі супровідні листи.

QHA