КИЇВ (QHA) -

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі не буде заарештований і екстрадований за те, що перетнув кордон України з порушенням порядку. Про це він заявив 16 вересня на конференції YES у Києві.

— Я, як генеральний прокурор, заявляю Саакашвілі не буде заарештований у цій справі, Саакашвілі не може бути екстрадований з цієї країни, поки має посвідку на проживання або інший документ, який він подав, заявив Луценко.

Генпрокурор додав, що ті, хто супроводжував Саакашвілі при перетині кордону, будуть "мати проблеми з кримінальною справою".

— Ті, хто бив українських прикордонників, матимуть справу з кримінальною справою і будуть заарештовані. І повинні сидіти 7 років. Щоб усі політики запам'ятали — можна і потрібно мітингувати, але при цьому не можна бити солдатів і офіцерів, які захищають кордон, заявив Луценко.

Як повідомляло QHA, 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі, екстрадиції якого вимагає Грузія, прорвався в Україну з території Польщі.

Поліція Львівської області затримала 5 осіб за фактом прориву кордону на пункті пропуску «Шегині». Їм інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу, зокрема групове порушення громадського порядку.

Правоохоронці встановили особи 6 можливих організаторів «прориву кордону», а також 32 активних учасників тих подій.

Держприкордонслужба склала 15 адмінпротоколів за ст. 204-1 (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) КпАП, зокрема на 4 представників ЗМІ та 10 іноземних громадян.

QHA