КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що слідство щодо будівництва Керченського моста почнеться в разі підтвердження можливості екологічної катастрофи. Про це він повідомив на брифінгу в прокуратурі Автономної Республіки Крим у вівторок, передає кореспондент QHA.

— На даний момент у рамках кримінального провадження здійснюється екологічна експертиза, і якщо вона підтвердить ймовірність екологічної катастрофи, ми будемо звертатися до країн Чорноморського співробітництва, щоб створити спільну робочу групу для проведення досудового розслідування, а потім і слідства, — зазначив він.

Нагадаємо, прокуратура АРК здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) при будівництві моста через Керченську протоку, що вкрай негативно впливає на навколишнє середовище.

Орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного та Азовського морів при будівництві Керченського моста складуть не менше 10 мільярдів гривень. У прокуратурі зазначили, що масштабні роботи можуть перетворити Азовське море на Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги.

QHA