КИЇВ (QHA) -

За участю Генерального прокурора України Юрія Луценка, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва і глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова в центрі столиці відбулося відкриття офісу прокуратури Автономної Республіки Крим.

Як повідомив під час брифінгу генпрокурор, у новому приміщенні по вулиці Ділова, 24, працюватимуть 50 співробітників, завдання яких — внести свою лепту у справу повернення суверенітету України.

— З вересня, коли запрацювала команда Мамедова, ми маємо 31 обвинувальний акт щодо депутатів АРК, які голосували на догоду окупантам, прикриваючи цим злочини проти України, — повідомив Луценко.

Він висловив переконання, що в поточному році всі справи щодо кримських депутатів-зрадників будуть передані до суду.

— Сподіваюся, що вже до кінця цього року суд прийме рішення про міру їх покарання. Аналогічні дії проводяться і стосовно працівників прокуратури, міліції, судів, які співпрацюють з окупантами. У першу чергу, це будуть ті люди, які здійснюють репресії щодо кримських татар, українців — загалом, громадян України, які проживають на окупованій території, — підкреслив Луценко.

Генпрокурор також повідомив, що нині Україна готує документи до Гаазького суду, щоб почати розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних на території Криму.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив на необхідності злагодженої роботи щодо засудження зрадників України.

— Україна повинна виробити системну роботу щодо тих, хто порушив закон, і боротися за тих, хто залишився в окупації, — сказав він.

Крім того, Чубаров повідомив, що він з кількома депутатами готові створити робочу групу, яка розроблятиме законопроекти, що визначають міру відповідальності за зраду України.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у своєму виступі підкреслив, що прокуратура АРК повинна внести величезний внесок у визволення Криму.

— Злочини в Криму не повинні залишитися безкарними. Дії прокуратури АРК — це буде значний крок у деокупацію Криму і покарання тих, хто зрадив свою країну і присягу, — зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, що відповідно до наказу виконуючого обов'язки Генерального прокурора України від 12 червня 2014 року прокуратура Автономної Республіки Крим була передислокована до Київа у зв'язку з тимчасовою окупацією території Криму Російською Федерацією.

Майже два роки, з 29 серпня 2014 го по 19 серпня 2016 року, посаду прокурора Автономної Республіки Крим займав Василь Синчук.

Наказом Генерального прокурора України від 22 серпня 2016 прокурором Автономної Республіки Крим призначений Гюндуз Мамедов. Після вступу на посаду Мамедов пообіцяв, що прокуратура АРК дасть правову оцінку протиправним діям всіх осіб, причетних до окупації українського півострова, підтримки окупаційного режиму і порушень прав і свобод людини в Криму.

ФОТО: інтернет

QHA