КИЇВ (QHA) -

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури виявив злочинну схему розтрати з присвоєнням бюджетних коштів в особливо великих розмірах, повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням ГПУ, у даний час проводиться комплекс слідчих дій, вилучені речові докази, що підтверджують причетність посадових осіб ДПС (Державної податкової служби, — ред.) і зазначених суб'єктів господарювання до здійснення протиправної діяльності.

— Протягом 2016-2017 років у результаті вище вказаної протиправної діяльності посадових осіб ДПС і суб'єктів господарської діяльності приватного сектора економіки при виконанні робіт з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення АТО і АР Крим (проект  "Стіна"), шляхом придбання на користь державного органу товарів, робіт і послуг, здійснена розтрата і привласнення бюджетних коштів у сумі понад 100 млн грн, — повідомляє ГПУ.

Як повідомляло QHA, проект з будівництва укріплень на кордоні з РФ (проект "Стіна") був розрахований на чотири роки і повинен був обійтися бюджету в 4,1 млрд грн. Однак згодом фінансування робіт на 2015 та 2016 роки було урізане більше, ніж удвоє. Одним із ідеологів проекту був екс-прем'єр Арсеній Яценюк.

У червні 2017 р парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони заявляв, що ініціюватиме виділення додаткових коштів на проект облаштування контрольованих ділянок кордону "Європейський вал" ("Стіна").

ФОТО: інтернет

QHA